ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Ключові слова:
глобалізація, інноваційний розвиток, інноваційна діяльність, інновація, інноваційне підприємствоАнотація
У статті розглянуті теоретичні підґрунтя та прикладні аспекти інноваційного розвитку в умовах глобалізації. Звернуто увагу на основні положення теорій інноваційного підприємства та можливості їх застосування в умовах глобалізації. Досліджено напрями інноваційної діяльності підприємства залежно від сфери застосування інновацій. Обґрунтовано напрями інноваційної діяльності підприємства залежно від спонукальних мотивів інноватора та споживачів.
Посилання
Taylor, A.M. “Policymarkets in two eras of globalization faced the same of «trilemma» difficult policy trade-offs“ Finance and Development, no. 3(2004): 28-31.
Levitt, T. “The Globalization of Markets“ Harvard Business Review. no. 61 (3)(1983): 92-102.
Castells, M. Information technology and global capitalism’ in W. Hutton and A. Giddens. (eds.) On The Edge. Living with global capitalism, London: Vintage, 2001.
Stukalo, N.V. Hlobalizatsiia ta rozvytok finansovoi systemy Ukrainy : monohrafiia. D.: Vyd-vo «Innovatsiia», 2006.
Vlasiuk, O.S. “Vyklyky ta zahrozy finansovoi bezpeky Ukrainy na serednostrokovu per- spektyvu “ Finansy Ukrainy : zhurnal. no. 5 (2012): 3 — 13.
Bilorus, O.H., Lukianenko, D.H. Hlobalizatsiia i bezpeka rozvytku : monohrafiia / ta in.; nauk. red. O.H. Bilorus. K. : Vyd-vo KNEU, 2001.
Mensh, G. Stalemate in Technology: Innovation Overcome the Depression. Cambridge, Mass., 1979.
Drucker, P. F. “Our Entrepreneurial Economy“ Harvard Business Review. no. 1 (1984):. 64 — 68.
Denison, E. F. Trends in American Economic Growth (1929 — 1982). Washington, D.C.: The Drookings Institutional, 1990.
Mansfield, E. Industrial Research and Technological Innovation. An Economic Analysis. New York: Norton, 1968..
Grubler, A. Diffusion of Technologies and Social Behavior. Berlin: Springer, 1991.
Rogers, E. M. Diffusion of Innovations (4th ed.). New York: The Free Press, 1995.
Hagerstrand, T. Innovation diffusion as a spatial process. Chicago: University of Chicago Press, 1968.
Kolodiichuk A.V. Ohliad teorii innovatsiinoho pidpryiemstva. Evropeiskaia nauka XXI veka. Ekonomycheskye nauky. Retrieved from: http://www.rusnauka.com/14_ENXXI_2012/Economics/9_110488.doc.htm
Hranaturov, V.M. Эkonomycheskyi rysk: sushchnost, metodы yzmerenyia, puty snyzhenyia. M.: Delo y servys, 2010.
Mykytiuk, P. P, Krysko, Zh. L., Ovsianiuk-Berdadina, O. F., Skochylias, S. M. Innovatsiinyi rozvytok pidpryiemstva. Ternopil: PP «Prynter Inform» , 2015.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому збірнику, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому збірнику.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим збірником (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому збірнику.
- Політика цього видання дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).